Alken-Maes, Brauzz en Lise Conix (Torfs) winnaars Belgian Marketing Awards
Brussel, 9 november 2022. Alken-Maes, Brauzz en Lise Conix zijn de winnaars in de drie categorieën van de Belgian Marketing Awards. De uitreiking van de derde editie vond plaats tijdens een feestelijke avond op 9 november bij Deloitte.
Brouwerij Alken-Maes werd bekroond tot Belgian Marketing Company of the Year. Het volgt Alpro op en haalde het van HR- en facilitypartner ITZU en toerismeorganisatie Visit Brussels.
“Een mooie case die aantoont dat marketing zo veel meer is dan het hokje communicatie”, vindt juryvoorzitter Anouk Lagae (CEO Accent). “Het bedrijf vertrekt van het lokaal merk Crystal om de hele waardeketen te herbekijken en duurzame initiatieven te nemen. Ik denk aan het aanpassen van het brouwproces, het voorzien van zonnepanelen op het bedrijfsgebouw, … Dit bedrijf toont aan dat marketing inspraak kan hebben in het hele bedrijfsproces als je het op een goede manier aanpakt.”
In de categorie Belgian Young Marketing Company of the Year was de overwinning voor Brauzz, een klein bedrijf van duurzame schoonmaakmiddelen. Het is zo de opvolger van Kazidomi en ging Dripl (fabrikant van gezonde en verpakkingloze dranken) en Komrads (dat duurzame sneakers maakt) vooraf.
Anouk Lagae: “In deze categorie hebben we een uitgesproken winnaar, waarmee ik niets slechts willen zeggen over de kwaliteit van de twee andere cases. De oprichters zijn in een zeer mature en relatief unsexy sector gedoken zonder enige ervaring bij grote bedrijven. Als startende entrepreneurs met zeer beperkte middelen, ook voor research, gaan ze zeer analytisch KPI- en consumentgedreven te werk. Voor mij is dit een mooie combinatie van art & science.”
Lise Conix, huidig CMO, maar vanaf 2023 CEO van Torfs, haalde het tot slot in de categorie Belgian Marketing Leader(ship) of the Year voor Lieve Pattyn (EG) en Mélanie Decelle (Spadel). “In deze categorie lagen de drie kandidaten dicht bij elkaar”, verduidelijkt Anouk Lagae de keuze. “Het zijn drie prachtige persoonlijkheden. De keuze voor Lise Conix heeft een aantal redenen: ze trekt al tien jaar de duurzaamheidskaart van binnenuit en ze zet sterk in op de winstgevende webshop zonder daarbij de human care uit het oog te verliezen. Daarnaast innoveerde het bedrijf tijdens de coronapandemie sterk met het toevoegen van lifestyle en fashion producten, waardoor de frequency van de shopping trips de hoogte inging. Verder slaagde Torfs erin om van een eigen care-initiatief voor hun medewerkers – de Foertdag – een maatschappelijk begrip te maken en tot slot is het mooi te zien dat ze nu doorgroeit tot CEO. Ze is een typevoorbeeld van de moderne leiderschapsstijl, waarbij het niet om ego, maar om eco draait.”
Anouk Lagae toont zich uitermate tevreden met dit palmares: “Ik heb heel veel hoop. Marketeers dragen een verpletterende verantwoordelijkheid om deze wereld een beetje beter te maken en het is prachtig om te zien dat heel wat bedrijven die stappen al zetten. Vandaar mijn oproep aan alle moedige marketeers met een missie: ‘change your company or if you can’t, change company.’ Help om die hoopvolle verhalen te verspreiden, want angst overheerst vandaag de media. En besef dat elke euro die je uitgeeft, bewust een stem is voor een betere wereld. Dus steun bedrijven die aan meaningful marketing doen”
Ter herinnering: De Belgian Marketing Awards zijn een initiatief van ACC, BAM, BABM, BMMA, CUBE, UBA en UMA, in samenwerking met Deloitte, Trends en Kanaal Z. Adobe en Pierre Marcolini zijn sponsors.
Meer info op www.belgianmarketingawards.be.
--
Over ACC
De missie van de ACC bestaat erin het communicatievak te upgraden, te promoten en te beschermen. De ACC telt 135 leden, gaande van gespecialiseerde bureaus in bepaalde vakgebieden tot en met de volledig geïntegreerde bureaus. De rol van ACC is het versterken van deze bureaus in hun individuele belangen en hun collectieve ambities.
Meer info op www.accbelgium.be
Over BAM
BAM, kort voor de Belgian Association of Marketing, is de grootste vakvereniging voor marketing in België. BAM heeft als missie om waarde te creëren en duurzame relaties op te bouwen. Dat geloof in meaningful marketing wil de vereniging doorgeven aan iedereen die haar pad kruist. Een focus op sustainability, inclusion & diversity, technology en privacy & ethics geeft dit geloof extra invulling.
Enkel zo is BAM in staat om betekenis te geven aan marketing. Enkel zo helpt BAM professionals om marketing in het hart van hun organisatie te plaatsen.
Om deze missie te vervullen is BAM een open community en zoekt het actief naar partnerships. In het BAM-netwerk kunnen professionals terecht voor inspiratie, kennis en kruisbestuiving.
Meer info op www.marketing.be
Over BABM
BABM is de Belgo-Luxemburgse Vereniging van Merkartikelfabrikanten. Zij vertegenwoordigt de sector van de Fast Moving Consumer Goods van merkfabrikanten in België en Luxemburg inzake essentiële onderwerpen die het vermogen van merkfabrikanten om hun merken te ontwerpen, te verdelen en te verhandelen kunnen beïnvloeden.
De missie van BABM: duurzame waarde in de Belgische FMCG markt creëren door middel van een eerlijke, op samenwerking gebaseerde relatie met de handelaars, een efficiënte toeleveringsketen en inspirerende consumenten ervaringen.
BABM is lid van AIM (de Europese Merkenvereniging) die gelijkaardige organisaties in verschillende Europese landen groepeert.
Meer info op www.babm.be
Over BMMA
Inspireren, opleiden en delen zijn de pijlers van de BMMA. Al 50 jaar lang slaan we de brug tussen management en marketing. Professionals met honger naar verandering vinden hier de inspiratie waar ze naar op zoek zijn. De BMMA is uniek, want ze brengt alle spelers in het veld rond de tafel voor zinvolle discussies en ontmoetingen.
Meer info op www.bmma.be
Over CUBE
Cube is de hub waar gelijkgestemde mensen met een passie voor consumer understanding elkaar vinden.
Meer info op www.consumerunderstanding.be
Over UBA
United Brands Association is de Belgische vereniging voor adverteerders, van en voor merken. Missie is het creëren van een creatief, innovatief en transparant eco-systeem dat een unieke voedingsbodem vormt voor sterke en duurzame merken. UBA vertegenwoordigt de belangen van zijn adverteerders, facilitereert het verwerven van kennis rond het bouwen van merken, en inspireert en verbindt merken met elkaar. De UBA community telt 370 bedrijven, vertegenwoordigt 1050 merken en verenigt 7200 merkenbouwers.
Meer info op www.ubabelgium.be
Over UMA
De UMA (United Media Agencies) bevordert de deskundigheid, de toegevoegde waarde en de diversiteit van de aangeboden diensten van de mediabureaus bij een breed publiek binnen de communicatiesector, zoals adverteerders, mediapartners, overheden en het grote publiek.
Meer info op www.uma.be
_________________________________________________________________________________
Voor meer informatie over de inhoud van dit persbericht, contacteer sarah.vyverman@marketing.be
- 02/234 54 08