D&I Think Tank - Resources

Binnen de D&I Think Tank hebben we een poging ondernomen om een opsomming te maken van relevante tools, rapporten en guidelines die je als marketeer kunnen helpen om inclusief te communiceren zodat echt iedereen je boodschap kan horen, lezen en zien.

Gemakkelijkheidshalve hebben we ze ingedeeld in 7 thematische categorieën:

  • taal
  • beeld
  • content
  • e-inclusion
  • data-collectie
  • voorbeelden inclusieve campagnes
  • training
  • trendrapporten

Ter herinnering en nog steeds actueel: BAM als organisatie schreef eerder al mee aan een charter voor de Belgische MarCom sector: Diversity, equity and inclusion guidelines.

INCLUSION & DIVERSITY RESOURCES

 

Inclusieve taal:

  • Woordenlijst inclusief taalgebruik van de VRT: Deze aanbevelingen dienen om duidelijkheid te brengen voor makers binnen en buiten VRT, studenten, en iedereen die vragen heeft over inclusief taalgebruik en woordenschat rond diversiteit.
  • Tips voor genderinclusief schrijven van de federale overheid. Het doel van deze brochure is om om een overeenstemming te bereiken over bepaalde basisprincipes qua genderinclusief schrijven die van toepassing zijn op documenten die door organisaties worden uitgegeven
  • European Commission Guidelines for Inclusive communication: handige gids van de Europese commissie met guidelines bij het produceren van inclusief communicatiemateriaal, van persmateriaal tot briefings
  • Google’s developer documentation word list: Deze stijlgids voor documentatie voor ontwikkelaars bevat veilige alternatieven voor bevooroordeelde formuleringen, zoals het gebruik van "slaaf", "tribale wijsheid" en meer.

Beelden:

Content:

E-inclusion - toegankelijkheid en inclusief design:

Data collectie - GDPR:

Voorbeelden van inclusieve marketingcampagnes:

Training:

Trend reports:

  • Trends report van Meta: Culture Rising: 2023 Trends report - From people's experimental identities to their lived values, check out 20 trends to watch in 2023 and beyond.
  • McKinsey & Company reports: De business case voor gendergelijkheid, diversiteit en inclusie is sterk en wordt steeds sterker. De McKinsey rapporten zijn een must read voor de inclusieve marketeer.

Heb je zelf weet van DE&I-bronnen die je wilt aanreiken aan onze marketing-gemeenschap?

Laat het ons vooral weten. Hoe meer we deze lijst kunnen verrijken, hoe relevanter ze wordt.

Over het artikel:

Publicatie: 5 april 2023

Bron: Think Tank - Inclusion & Diversity