BAM - Behind the association and the marketers: Benjamin Sekkai
Achter BAM staan heel wat sterke mensen. Met hun tomeloze inzet voor het vak en hun collega’s vormen ze de dragende kracht van de marketingcommunity. Om hen wat beter te leren kennen, lanceren we de nieuwe rubriek ‘BAM - Behind the association and the marketers’. Benjamin Sekkai, Managing Director Northern Europe van Locala en voorzitter van de IAB Mixx Awards, bijt de spits af.
Waarom bent u actief bij BAM?
“Ik leerde BAM kennen via IAB. Ik nam deel aan allerlei taskforces van IAB en na verloop van tijd raakte ik ook meer en meer betrokken bij BAM. BAM is voor mij altijd een fijn platform geweest om de digitale marketing-businesses die in lanceerde in de kijker te plaatsen. Deel uitmaken van de grootste marketingfederatie is in dat licht niet meer dan logisch.
Dat ik zelf nu ook voorzitter ben van de IAB MIXX Awards, is echt geweldig. Op die manier mis ik niets van het beste wat ons land op vlak van digitale marketing te bieden heeft. Meer algemeen is de kennis die bij BAM rondgaat zeer verrijkend, bijvoorbeeld via de Think Tanks rond actuele topics als sustainability en ethics.”
Vanwaar komt uw interesse in marketing?
“Ik ben al van kindsbeen af gefascineerd door reclame, vooral op televisie. Ik ben het ook gaan studeren, evenwel zonder succes. Maar per toeval ben ik er uiteindelijk nog ingerold. Mijn partner werkt eveneens in het vakgebied, toen in een media agency, en ik merkte dat ze veel plezier uit haar job haalde. Zo ben ik toch nog in de sector terechtgekomen.
Ik hou enorm van de interacties, van het strategische denkwerk en van de opportuniteit die je krijgt om een positieve impact teweeg te brengen. Bovendien staat marketing nooit stil. De ene innovatie na de andere duikt op. Nog voor de consument bepaalde nieuwigheden leert kennen, hebben we ze al gezien in de wereld van digital marketing. Deze sector verveelt nooit.”
Wat is voor u de belangrijkste marketingtrend van het moment?
“Niet gemakkelijk, er spelen vandaag heel wat relevante trends. Er is natuurlijk de stroomversnelling waarin AI nu terechtkomt, maar er is tevens het groeiende belang van eerlijke en ethische marketing. Er worden tegenwoordig veel initiatieven genomen om marketing gezonder en ook groener te maken. Niet zozeer qua boodschappen, maar vooral in manier van werken. Ik denk bijvoorbeeld aan de nieuwe uitstootcalculator Scope 3.
Ook Google kwam met iets interessants opzetten: micropivots. Sinds 2019 volgen de economische en geopolitieke crisissen elkaar in sneltempo op. Marketeers zitten daardoor wat gekneld tussen de langetermijnvisie die ze willen nastreven en de noodzaak om constant en razendsnel te schakelen. Dit jaar wordt het zaak om die micropivots ergens te integreren in de langetermijnstrategie.”