BOA: Waar blijven de straffe cases in profit?
Op 9 mei vindt de prijsuitreiking van de BOA’s – wat staat voor Best of Activation – plaats. Wij spraken Dieter De Ridder en Bart Swings, de twee juryvoorzitters. Zij analyseerden de cases elk op hun eigen manier.
Wanneer we Dieter De Ridder (Creatief Directeur van DDB) vragen naar een eerste reactie na de jurering, is hij niet mals. “Al een paar jaar merken we dezelfde trend”, zegt hij. “In non-profit zitten steevast enkele straffe cases, maar in profit is dat veel minder het geval. Op internationaal vlak is België dan ook aan het wegzakken door de focus op de ratio en data, ingegeven door performance marketing. Echt goede reclame draait, volgens mij, nog steeds om emoties, om een groep mensen op hetzelfde moment eenzelfde gevoel te laten beleven.”
Bart Swings (Marketing Communication & Brand Manager bij Luminus) was voorzitter van de adverteerdersjury (De Ridder was dat bij de creatieve jury). Geen wonder dat hij een andere mening toegedaan is. “Bij ons is het belangrijk dat de resultaten er liggen”, geeft hij mee. “En dat er weinig creativiteit is bij de profit cases, dat vind ik niet. Het hangt echt van de case af. Creativiteit combineren met resultaten is geen gemakkelijke mix, maar da’s nu net ‘the name of the game’. Elk jaar zijn er toch een aantal cases die zowel bij de adverteerders- als de creatieve jury scoren. Dat zijn de echt mooie cases, de witte raven…”
Geen magic formula meer
Swings benadrukt verder het feit dat technologie in bijna elke case aanwezig is en dat het steeds intelligenter en creatiever wordt ingezet. “Niet meer puur om de gimmick.” Maar dat betekent voor hem niet dat in eerder ‘traditionelere’ categorieën geen goed werk meer te bespeuren valt. “Integendeel, ook categorieën als sponsoring en one-to-one blijven verrassen met echt relevante cases.”
Ook Dieter De Ridder is het eens dat technologie an sich niet voor de vernieuwing zorgt. Die zit ‘m volgens hem eerder in het creatief mediagebruik. “Vroeger stond België gekend om de viral”, klinkt het. “Zo’n magische formule is er nu niet meer. Ik denk dat een consument vooral verrast wil worden. En daarom is het belangrijk dat we in elk kanaal creatief uit de hoek komen. Alleen zo doorprik je volgens mij de aversie tegen reclame en word je als merk gehoord.”
Benieuwd naar de winnaars van de Best of Activation 2019? Schrijf je snel in http://www.accbelgium.be/the-brainery/event/boa-awards