Marketing Days: ‘content snacking’ à volonté
Begin juni vond de eerste editie van de Marketing Days plaats. Een concept waarbij in 3 dagen zowat elk aspect van marketing aan bod kwam. Het viel duidelijk in de smaak bij de deelnemers.
Een prachtig herenhuis in een al even indrukwekkende straat in hartje Brussel. Daar vond tussen 4 en 6 juni de eerste editie van onze Marketing Days plaats. “We willen gespreid over drie dagen tonen wat er in het ecosysteem van BAM allemaal gebeurt”, liet General Manager Patrick Steinfort zich bij de start ontvallen. ”Je hebt de zaken waar onze Expert Hubs mee bezig zijn, er zijn tips en tricks over onze awards en zij die het schopten tot genomineerde of winnaar voor Marketer of the Year… Deze Marketing Days zijn de vitrine van BAM.”
En dat betekent een hele panoplie aan onderwerpen. Van merkenverhalen over technische evoluties tot juridische aspecten. Gespreid over twee tracks, waarbij de deelnemers telkens een keuze kunnen maken. “Het ‘snacken’ is geweldig”, toont Olivier Méan (M33) zich enthousiast. “Je kiest welke sessies jou aanspreken en je hoeft ook geen drie dagen te komen.”
Tickets à gogo
Om het ‘snacken’ aan te moedigen had BAM ook een modulair ticketprincipe uitgewerkt: een ticket voor 3 dagen, eventueel te verdelen over meerdere collega’s; of een ticket van een dag. Niet verwonderlijk dus dat we deelnemers spraken die vaak een halve dag, een dag of twee halve dagen langskwamen.
“Vandaag is de enige dag dat ik kom”, klinkt het bij Melanie Roscam (Roularta). “Ik heb al sessies gezien over technologie en B2B marketing, over opleidingen bij het rekruteren van talent, over het merk België - leuk trouwens dat we het boek van Jan Callebaut meekrijgen. Maar de leukste sessie vond ik het verhaal van horlogemerk Gemini, dat met gedurfde keuzes zijn merk scherp kreeg. Het was een zeer tastbaar verhaal, maar onderbouwd met de nodige modellen.”
Co-working space?
“Bij een dergelijk event hangt veel natuurlijk af van het verhaal van de sprekers”, vat Philippe Warzée (Pub) het belang van het inhoudelijke samen. “Maar daarnaast valt het me op dat er hier een hele leuke sfeer heerst. Je deelt hier zaken. Dit past echt binnen het dna van BAM.”
De unieke locatie zit daar natuurlijk voor veel tussen, maar ook de mix van korte uiteenzettingen (“30 minuten is een goed format”, dixit Benoît Misson (Trends Business Information) en de gezellige bar dragen ertoe bij.
En suggesties? Hebben onze gesprekspartners die? “Soms liggen twee opeenvolgende topics wel heel ver uit elkaar”, klinkt het bij Dax Vercauteren (Adform en spreker tijdens de Marketing Days). “Je zou bepaalde zaken meer kunnen thematiseren.”
Ook mochten voor een aantal deelnemers de pauzes wat korter. Olivier Méan besluit met een origineel idee: “Misschien kunnen jullie een co-working space voorzien tijdens het event. Zo trek je de ‘snacking’ helemaal door: je volgt een sessie, je werkt wat, je volgt een andere sessie…” Zeker te overwegen waard … Volgende editie in 2020 wordt dit zeker terug georganiseerd!
Foto's
Bekijk de foto's van de Marketing Days in ons Facebook album