BAM - Behind the association and the marketers: Alain Mayné

Achter BAM staan heel wat sterke mensen. Met hun tomeloze inzet voor het vak en hun collega’s vormen ze de dragende kracht van de marketingcommunity. Alain Mayné is hier een voorbeeld van. Na 17 edities marketingcongres besliste de business-, marketing- en brandingstrateeg om zich actief in te zetten.

Alain Mayné_Congress

Vanwaar komt uw interesse in marketing?

“Als kind was ik zeer rationeel. Maar ik had een groottante en een grootoom die een reclamebureau hadden, RRDewitt. Ik kwam er wel eens en zag ze werken met kleurstiften en dergelijke. Dat tekenen leek me wel leuk. 

Ik wou graag de emotionele kan van ‘zaken doen’ begrijpen, daarom studeerde ik marketing. Het was de tijd dat marketeers die vertelden dat ze hun verpakking hadden verkleind en dezelfde prijs vroegen, luid werden toegejuicht. Na m’n studies kon ik bij DDB Rapp Collins terecht, waar ik tweede bediende werd in de startup van Yves Baudechon. Ik heb het wereldje nooit meer verlaten. Op een korte zijstap na. Toen creeërde ik met de familie een glasdesignmerk in een startup.”

Waarom bent u actief bij BAM? 

“Als strateeg ging ik elk jaar naar het Marketing Congress, eerst van Stichting Marketing, dan van StiMa. Ik vond de mix tussen content en netwerking altijd heel interessant. Na negen keer vond ik dat het tijd was om me wat meer te engageren. Hoe meer betrokken je bent, hoe meer je l’air du temps voelt. Dat vond ik interessant.

Bij de start van BAM kreeg ik van toenmalig CEO Patrick Steinfort de vraag om de Expert Hub Communication te leiden, met Annie Courbet als coach. Een van de eerste zaken die we opzetten, was een workshop rond het concept Meaningful Marketing. Dat was de claim van BAM, maar het was voor velen niet duidelijk wat het juist was. 

Met heel wat experten hebben we toen gebouwd aan het Meaningful Marketing Framework. Eigenlijk hebben we in vijf jaar tijd enorme stappen gezet, zowel als BAM als als maatschappij. De maatschappelijke belangen staan nu al veel nauwer bij de financiële belangen dan vijf jaar geleden. 

Na de Expert Hub werd ik verkozen in de board en daarna was ik ook drie jaar lid van het ExCo (dagelijks bestuur, nvdr.). Nu ben ik nog steeds geëngageerd  als trouwe volger van de Think Tank Sustainability en van de Think Tanks Health & Wellbeing en Data & Martech. 

Wat is voor u de belangrijkste marketingtrend van het moment? 

“Ik zie twee grote trends die zowel marketing als de samenleving in het algemeen kenmerken. Ten eerste hebben we het moeilijk met te jongleren met de spanningen die worden gecreeëerd doordat we tussen het oude en het nieuwe systeem bengelen.

Ten tweede hebben we met z’n allen de neiging om zaken als een crisis te zien. De vraag is echter wat je doet met de crisis. Vaak dient die ergens toe. Denk maar aan hoe het coronavirus ons helemaal anders naar data privacy heeft doen kijken. Het is een uitdaging die ook voor marketeers geldt. Focus op de positieve gevolgen van een crisis. En nu zien we langzaamaan de positieve trends. Zo bouwen we aan een ‘desirable future’, een nieuw model van de maatschappij. Ons glas is niet half vol of half leeg, het wordt een heel nieuw type glas. And it’s about time! 

Over het artikel

Publicatie: 27 november 2024

Redacteur: Bart Lombaerts - Spyke